Следната недела ќе се работи само три дена


По повод празникот 24-ти мај “Св. Кирил и Методиј” Ден на сесловенските просветители, што годинава се паѓа во недела, неработен ќе биде 25-ти мај (понеделник).
no work

По овој продолжен викенд во мај за сите граѓани на Македонија следува уште еден продолжен викенд за граѓаните од православна вероисповед.

По три дена работа, православните верници добиваат уште еден неработен ден – петок, 29-ти мај кога е Духовден, петок пред Духовден.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1