Фото: Свекор за пример – со Билборд и посака „добредојде“ на снаата


bilbord2

Русинката Олга Москаленко (26) била пријатно изненадена од гестот на нејзиниот свекор, Милош Стојановиќ при пристигнувањето во Србија.

Милош, татко на идниот сопруг на оваа девојка, и посакал добредојде во семејството со билборд поставен во центарот на неговиот град, пренесува српски Телеграф.

На билбордот е напишано на руски и српски јазик: „Добредојде Олга“.„Кога пристигнаа Олга беше избезумена и го гледаше внимателно билбордот некое време.

Тогаш почна да плаче и силно ме прегрна“, раскажува гордиот свекор.

bilbord

bilbord3

bilbord2

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1