Фото: Куче се збогува со стопанот полицаец кој загинал на служба


Потресна фотографија од погребот на полицаецот Џејсон Елис е доказ за неверојатна поврзаност помеѓу полициските кучиња и нивните партнери.

33-годишниот полицаец бил застрелан во заседа во саботата, а подоцна почина во болница. Неговиот партнер, германски овчар Фиго, кој работел со него на откривање на дрога, цело време одеше поред ковчегот и на крај ги положи своите шепи како да го поздравува.

130529Bardstown

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1