ФОТО: Светат ротации, врие полиција во скопско Ново Лисиче


Поголем број полициски службеници вечерва може да се забележат во скопската населба Ново Лисиче. Светат повеќе ротациски светла, јавува  Press24  Запален автомобил е причина за зголеменото полициско присуство вечерва во скопско Ново Лисиче.

policijavonl

Едно лице е повредено во автомобилот кој од се уште неутврдени причини вечерва се запали на паркинг во скопско Ново Лисиче. екипа на Брза Помош, повредениот го однесе во болница.

Според првичните и неофицијални инфорамции, тој има изгореници на рацете, здобиени најверојатно кога се обидел да му се доближи на запалениот автомобил. Во пожарот оштетено е уште едно возило кое било паркирано во близина. Полицијата врши увид, а пожарникарите ја завршија својата работа.20140909230037resized

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1