ФОТО: Тешка сообраќајка пред Скопје, три лица на Ургентен


Три лица се повредени во сообраќајна несреќа која утринава околу 9:15 часот се случила на автопатот Петровец-Скопје

Од СВР Скопје за Курир велат во несреќата учествувале „Ланд Ровер“ во тетовски регистерки таблички, товарно возило „Цитроен“ со штипски ознаки и автомобил „Фиат“ со скопски таблички.

Фото - Курир.мк

Фото – Курир.мк

Трите повредени лица се итно пренесени во Ургентен центар и засега нема информации за нивната здравствена состојба и карактерот на повредите.

Полициски екипи во моментов вршат увид, по што ќе бидат познати причините за несреќата. Сообраќајот се пренасочува.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1