Мртов човек пронајден на тротоар на „Водњанска“


Безживотно тело е пронајдено на тротоар на улицата Водњанска“, во Центар.

ФОТО: Н.Батев - Вечер

ФОТО: Н.Батев – Вечер

Полицијата го утврди идентитетот на лицето кое беше пронајдено починато на тротоар на улицата Водњанска.

Станува збор за 65 годишниот Гаврил Џ. од беровско Смојмирово, кој на телото немал траги на насилство.

Причина на смртта неофицијално е срцев удар. Се чека јавниот обвинител да одлучи дали телото на починатиот ќе биде предадено на обукција или на семејството за погреб.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1