ФОТО: Трогателни фотографии од мобилните на заложниците


Шест Евреи помогнати од Ласан Батили 24-годишен муслиман, успеале да се сокријат во ладилник. Така сокриени успеале да преживеат.sliki

Меѓу нив било и едно малечко детенце, кое заедно со останатие усепале да ја преживеат заложничката драма во која животот го загубија 4 цивили.sliki3

Благодарение на мобилните телефони, дел од оние кои биле сокрени успеале да контактираат со полицијата и да фотографираат моменти од страшните сцени на кои сведочеле.

sliki1 sliki4

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1