Трогателната приказна на Александра: Свекорот и свекрвата сакаа да ме убијат


Александра Димитријевиќ го воодушеви жирито на шоуто „Ѕвездите на Пинк“ со својот вокал, а неодамна откри дека нејзиниот свекор и свекрва се обиделе да ја убијат бидејќи е Ромка.

Кога се омажила за својот сопруг Горан, свекорот и свекрвата се обиделе на сите начини да ги разделат, но кога виделе дека тоа не е можно, бидејќи нивната љубов е посилна од сѐ, оваа кандидатка открива дека се обиделе да ја убијат само затоа што е Ромка.aleksandra

-Родителите на мојот сопруг ме отфрлија само затоа што сум Ромка, без оглед на тоа што сум во православната вера како и нив. Иако живеат на 200 метри од нас, никогаш не ја запознале внуката, која сега има 12 години, но со сопругот Горан живеат во сложен брак веќе 13 години. Сите наши роднини не посетуваат и никој нема проблем со мојата националност. Порано свекорот и свекрвата ме бркаа и сакаа да ме убијат, но нивниот син им кажа дека мора прво да го убијат него, рекла Александра.

Погледнете го нејзиниот настап со кој воодушеви на шоуто за пејачки таленти.

И

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1