ФОТО: Ученичка сликала дух на жена која починала пред 5 века


Холи Хамфсер од Велика Британија била во посета на кралската палата Хамптон корт, кога забележала неверојатна појава.

Имено, нејзината пријателка ја фотографирала Холи, но на сликата се појавила мистериозна појава.ghostimage

Тие веруваат дека станува збор за духот на Сибил Пен, која на истото место починала во 1562 година.

Луѓето почнале да го забележуваат нејзиниот дух во 1829 година, кога нејзиниот гроб бил преместен.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1