ФОТО: Уловено чудно суштество


Мистериозно суштество налик на риба со чуден изглед била уловена од 43 годишен рибар во јужното кинеско море. Изгледот на оваа риба ги загрижи локалните рибари, а властите и биолозите се обидуваат да го идентификуваат видот на рибата долга 30 сантиметри

Рибата има големи очи, бодликаво тело Месното население поради изгледот и дале назив „оклопна риба“.

– Прв пат ја гледам ваква риба. Ја однесов дома и ја покажав на сопругата, рекол рибарот Сапар Мансо (43) од Таман Цери, која ја уловил рибата во водите на кинеското море.

riba cudna
Riba-Misterija-Malezija
Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1