ФОТО: Велосипедот стана службено возило на Министерството за финансии


Грижејќи се за поздрава животна средина, но и за здравјето на своите вработени Министерството за финансии за службени потреби почна да користи велосипеди.

velosipe-500

По примерот на Гугл, вработените од Министерството своите работни задачи низ градот отсега натаму ќе ги извршуваат на велосипед.

Вработените со голем ентузијазам ја прифатиле идејата, па наскоро низ скопските улици ќе можат да се видат велосипедите со таблички на Министерството за финансии

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1