Експлозија во Мала Речица, двајца на мотор фрлиле експлозив во дворот на ДУИ!


Вчера околу 21:30 часот во Мала Речица, каде што се наоѓа седиштето на ДУИ, се слушнала силна експлозија. Според неофицијални информации, станува збор за бомба. Жителите од соседството вознемирени и излезни на улица.

selia-bdi-418x215

Порталот TetovaSot дознава дека две лица од мотор фрлиле експлозив во дворот на седиштето на ДУИ, каде што имало само еден чувар во штабот, кој не е повреден. Забележани се помали оштетувања на ѕидот на седиштето на ДУИ. По експлозијата, двајцата осомничени избегале.

Истражни и полициски тимови работат на расчистување на случајот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1