Дете повредено во експлозијата во Мала Речица?


Дете е повредено во експлозијата што се случи чера околу 21:30 часот во Мала Речица.

Порталот TetovaSot порталот дозна дека две лица од мотор фрлиле експлозив во дворот на седиштето на ДУИ, каде што имало само еден чувар во штабот, кој не е повреден. Забележани се помали оштетувања на ѕидот на седиштето на ДУИ. По експлозијата, двајцата осомничени избегале.dui-1

Но, според информациите, повредено е дете во близина на куќата на ДУИ, каде што бил фрлен експлозивот. Детето е однесено во Клиничката болница во Тетово. Засега нема информации за неговата возраст и за здравствената состојба.

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1