ТЕМПЕРАТУРЕН ШОК: Еве какво ќе биде времето нареднава недела!


Времето во Македонија утре ќе биде сончево и топло умерена облачност. Ќе дува слаб до уемрен ветер претежно од јужен правец.

Дневната температура ќе се движи од 19 до 30 степени Целзиусови. Во Скопје слично време со температура до 27 степни.

Од понеделник до четврток ќе бидеме под влијание на многу топла воздушна маса од југ која ќе услови сончево и многу топло време со мала до умерена локална облачност. Во вторник и среда дневната температура ќе биде над просекот за овој период од годината и во поголем дел од земјава ќе го надмине 30иот степен Целзиусов, а УВ индексот ќе биде 7. Во четврток попладне се очекува појава на нестабиност проследена со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Какво ќе биде времето во наредните денови погледнете на прогнозата во прилог:Screenshot_127

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1