Бомба во седиштето на ДУИ во Мала речица


Вечерва околу 21:30 часот во Мала Речица, каде што се наоѓа седиштето на ДУИ, се слушнала силна експлозија. Според неофицијални информации, станува збор за бомба. Жителите од соседството се вознемирени и излезни на улица.

Засега не е познато дали има повредени лица и оштетени објекти. Се очекуваат нови информации од теренот.selia-bdi-418x215

Телевизијата Алсат М јави дека предмалку била фрлена бомба во седиштето на владеачката Албанска партија ДУИ во Мала Речица. Според телевизијата од експлозијата на кашикарата нема повредени,  а сеуште не е познато и кој ја фрлил. Во седиштето веднаш по експлозијата дошле полициски специјалци. За експлозијата во седиштето на ДУИ веќе и на социјалните мрежи се споделува информацијата .

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1