ФОТО+ВИДЕО: Оваа жена го извела терористичкиот напад во Анкара


Сехер Чагли Демир, која студирала туризам и хотиелерство и била новинарка-соработник на опозицискиот весник „Џумхуриет“, е посочена од локалните турски медиуми како виновна за терористичкиот напад.

На една од фотографиите е прикажана со лента во боите на курдското знаме.novinarka-turcija.jpg2_

Турската полиција денес во близина на сириската граница привела четири лица осомничени за поврзаност со бомбашкиот напад изведен во центарот Анкара.

Во вчерашниот бомбашки напад во турскиот главен град загинале најмалку 37 лица, изјавил турскиот министер за здравство Мехмет Муезиноглу и засега никој не преземал одговорност.novinarka-turcija

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1