ФОТО: Запален автомобилот на познат прилепски доктор


Запален и целосно уништен е автомобилот на поранешниот градоначалник на општина Прилеп, доктор Сашо Пирганоски.

pozar.jpg-500

Автомобилот „Цитроен Ксара“ бил паркиран пред семејната куќа на Пирганоски во населбата Вишне. Покрај возилото уништен е дел и од влезот од семејната куќа и гаражата каде бил паркиран автомобилот. Брзо интервенирала и професионалната  противпожарната единица. При што не е дозволено пожарот да се прошири и да предизвика уште поголема материјална штета.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1