Седуммина повредени во сообраќајка во Битола (ФОТО)


Седум лица се повредени вчера во сообраќајната незгода што се случила на кружниот тек кај местото Црн мост во Битола.

Фото: Тера

Фото: Тера

Повредените со возила на Итната медицинска помош се пренесени на битолската клиника, каде им е укажана лекарска помош и според информациите од битолската полиција никој од нив не е во животна опасност, пренесува „Тера“.

Од полицијата велат дека незгодата се случила околу 20 часот, кога и биле информирани од Итната медицинска помош.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1