Фотографија која го трогна светот: Мисицата на колена ги бакнува нозете на мајка ѝ


На интернет просторот се појави оваа фотографија која ќе ви го трогне срцето, а која прикажува мисица која се враќа во својот роден град во Тајланд за на најскромен начин да и се заблагодари на жената која ја одгледала.

Носејќи ја на себе светкавата круна, свилен фустан и високи потпетици, 17 годишната Канита Минт Пасаенг, која ја освои титулата Мис на нецензурирани вести во Тајланд минатиот месец, клекна пред својата мајка пред канти за ѓубре за да и се заблагодари за се што направила за неа.

Трогателниот момент ги освои срцата на многумина, бидејќи мајката на Минт, која ја израснала сама, заработува за живот со собирање и рециклирање на ѓубре.2ddd98b900000578-3293212-proudmomentminthugshermotherwhoshethankedbykneelingbe-201446034706453_thumb_medium500_665 2ddd98c200000578-3293212-image-41446030635981_thumb_medium500_284 2ddd98b500000578-3293212-image-m-161446032416393_thumb_medium500_666

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1