Фотографијата што го запали целиот Балкан


На фотографијата од две млади девојки, едната во традиционална српска носија, а другата во црвен фустан и позираат со двете национални знамиња на нивните држави.

Инаку, вечерва во Елбасан ќе биде одигран фудбалскиот натпревар помеѓу Албанија и Србија во рамките на квалификациските натпревари за Европското првенство во фудбал 2016.fotoel

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1