Фејсбук порака до српски „Курир“: Ќе има оружен напад на Ивановиќ и потпретседателот на ФСС


Српски весник „Курир“, на својата официјална фејсбук страница, добил порака дека таканаречената група „Плисат“ ќе изврши оружен напад на фудбалската репрезентација на Србија, а конкретна цел ќе бидат фудбалерот Бранислав Ивановиќ, како и потпретседателот на Фудбалскиот сојуз на Србија.

Репрезентацијата на Србија во Елбасан,од 20.45 часот ќе го одигра мечот против домашната селекција на Албанија. При пристигнувањето во Тирана, автобусот на српскиот фудбалски тим беше каменуван, иако обезбедувањето е огромно.

Српскиот весник „Курир“ ја објави и Фејсбук – пораката

fejsbuk-zakana

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1