Престрелка со полицијата при грабеж на банка во Ѓорче – крадецот ранет


Вооружен грабеж во  банка во Ѓорче Петров попладнево. Сторителот влегол и во престрелка со полицијата која се дала во потера по него, велат очевидци за Mknews. Според нашите информации крадецот бил ранет

Грабржот бил на филијала на Стопанска банка се случило околу 14 часот. блокиран е булеварот кај новата бензинска пумпа кај автобуската станица број 8 во Влае. Возило марка „цитроен“ е опколено со полициски ленти. Се претпоствува дека се работи за возлото со кое разбојникот ја ограбил банката.

Полицијата успеала да го фати крадецот. Повеќе информации очекуваме подоцна

pistol sredna

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1