Фрицл, таткото-монструм од Австрија, бара партнерка преку Интернет


Австриецот Јозеф Фрицл, кој 24 години ja држеше во заложништво својата ќерка, и притоа ја силувал и со неа има седум деца, сега од затвор преку интернет бара партнерки.

– Пронајди луѓе од својата околина, најди нови пријатели или голема љубов, е пораката на виртуелната љубовна берза Lovoo, како реклама за својата понуда.fricl

Сајтот има голем број корисници меѓу кои е и Фрицл.

Засега е најсно дали „таткото од пеколот“, како што го нарекуваат медиумите, успеал од затворската ќелија да се регистѕрира во тој сајт.

На својот профил на сајтот Фрицл напишал дека бара „љубов и женска наклонетост“.

Профилот на Фрицл на Lovoo го откриле австриски новинари, но и жена која го побарала администраторот, по што неговиот профил бил деактивиран.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1