Фрлена бомба на полицајци: Најмалку 10 загинати, хаос на улиците во Турција!


Во бомбашкиот напад на полициски минибус во Турција убиени се најмалку 10 полицајци, а тројца се повредени.

Нападот се случил во Игдир, провинција на истокот на Турција, соопштија официјалните служби.сирија-500

Нападот, за кој се претпоставува дека го извеле припадниците на Работничката партија на Курдистан (ПКК), изведен е врз минибус во кој се наоѓале полицајци кои работата на граничниот премин кој води од истокот на Турција кон Азербејџан, извести приватната турска телевизија НТВ, пренесоа агенциите.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1