Фронтменот на „Продиџи“ се обесил, заклучија форензичарите


Фронтменот на „Продиџи“, Кит Флинт извршил самоубиство со бесење, соопшти денеска лондонската полиција, повикувајќи се на резултатите од обдукцијата.

Во соопштението се посочува дека форензичарите при обдукцијата утврдиле дека причина за смртта на 49-годишниот пејач е бесење.

Полицијата посочува дека се уште се очекуваат резултаите од токсиколошката анализа на Флинт.

Флинт беше пронајден мртов на 4 март во неговата куќа во англиската област Есекс.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1