Фудбалерите се простуваат од Пандо: Македонија изгуби златно дете


Веднаш по дознавањето на тажната вест дека 23- годишниот фудбалер Александар Пондовски им подлегнал на повредите по тешката сообраќајка, неговите поранешни соиграчи почнаа преку социјалните мрежи да му искажуваат почит на својот пријател и клупски колега.Screenshot_16 51197-pochivaj-vo-mir-igrachishte Screenshot_17

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1