Генијален совет: Како да ги соберете сите парчиња од скршеното стакло на подот


Кога следниот пат ќе скршите чаша или друг стаклен предмет, не посегнувајте веднаш по правосмукалката.

staklo-650x325

Подобар начин е да се послужите со парче леб. Најдобро ќе ви послужи оној купечкиот, за тост, исечен на тенки парчиња. Прејдете по подот со парчето леб, тапкајќи на местата каде што се наоѓаат стакленцата.

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1