Хрватската претседателка сама си „КРЕЧИ“ дома (ФОТО)


Актуелната претседателка на Хрватска, Колинда Грабар-Китаровиќ ги воодуешвила своите фанови кога на својот профил на Фејсбук објавила неколку фотографии на кои е снимена додека го варосува својот стан.

– Сакам да работам па така и денес не ми е под честа да ги „засукам ракавите“ и да го варосувам станот. Кој што сака нека мисли за ова – напишала 47-годишната првата дама на Хрватска.ljcvfhbnkjfc

Нејзината објава предизвикала вистински восхит кај нејзините обожаватели на социјалните мрежи кои ја преплавиле со коментари и лајкови за нејзиниот подвиг.

„Насмевката зборува повеќе од сите зборови“ – гласи еден од коментарите кои го напишале нејзините бројни следбеници.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1