Нова трагедија во Македонија: Женски леш изваден од водите на Вардар


Непознат женски леш вчера попладне бил пронајден на брегот на реката Вардар во гостиварското село Чегране.

ilustracija

ilustracija

По пријава на случајот, противпожарната екипа од Гостивар го извадила телото од водите, а полицијата извршила увид.

Како што информираат од МВР, од страна на семејството на почината извршено е препознавање, при што е констатирано дека се работи за Марија Ј.(71) од Гостивар.

По наредба на Јавен обвинител над телото на починатата ќе се врши обдукција.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1