Генијален трик за шминка кој секоја жена треба да го знае (Видео)


Љубителите на обликувањето на лицето велат дека овој трик ги крие недостатоците и ги истакнува најдобрите особини на лицето.
Поголемиот дел од нашата рутина за разубавување е премногу предвидлива. Очисти го лицето, тонирај, хидратизирај, аплицирај еднаков слој на течна пудра, фиксирај со пудра во прав- и нашата шминка е готова.

sminkaПа, очигледно, сме поропуштиле еден трик. Според новите техники на шминкање за обликување на лицето, наместо да се нанесува ист тон на течна пудра на лицето, треба да нанесеме посветли- бели тонови и потемни-чоколадни тонови пудра на лицето, пред да се измешаат заедно.

Се тврди дека тој начин на шминкање може да ги сокрие вашите недостатоци и да ги истакне вашите најдобри карактеристики, како потенко лице и вилица, ги пополнува дупките, го преструктуира големиот нос, ја ублажува коцкастата вилица и дури обезбедува инстант растегнување на очите.

Разликата е јасно вочлива погледнете ја галеријата а подолу објаснување за секој тип лице

ова се техниките за секој тип на лице.

Округло лице

JENNY BEFORE 3.jpgGlamourous: Jenny is impressed with the cheekbones the technique has given her

Jenny was impressed but says: 'This would be a big faff every day, but I'll make the effort for special occasions.'

Срцевидно лице

JILL BEFORE 1.jpgFace fit for a 40th: Jill plans to try face-contouring again at her birthday celebrations

Face fit for a 40th: Jill plans to try face-contouring again at her birthday celebrations

Дијамантски облик на лице

LUCY BEFORE 1.jpgYouthful beauty: Lucy can't believe her eyes when she looks in the mirror

Youthful beauty: Lucy can't believe her eyes when she looks in the mirror

Коцкасто лице

LAUREN BEFORE 3.jpgWedded to war paint: Lauren looks years younger and plans to forget the natural look

Wedded to war paint: Lauren plans to forget the natural look

Погледнете и научете ја и вие оваа техника, која сигурно ќе ви биде од корист:

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1