Глас за Македонија поднесе претставки за референдумски поткуп


Глас за Македонија поднесе претставки за референдумски поткуп
За обидот за правење на референдумски поткуп од страна на премиерот Зоран Заев на средба со граѓани во Крива Паланка, „Глас за Македонија“ денес поднесе претставки до

Јавниот Обвинител на РМ;

Државната Изборна Комисија (ДИК);

Државната Комисија за Спречување на Корупцијата (ДКСК);

Transparency International – Macedonia

Мисијата на ОБСЕ-Скопје

Ги повикуваме горе наведените институции да делуваат независно и да покажат дека за нив, сите граѓани се еднакви. Нивното делување во случајот на овој мега скандал, а во пресрет на закажаниот референдум, будно ќе го следиме.

ГЛАС за Македонија

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1