Ураган ,,Флоренс” : Среде програма , евакуација на телевизијата


Телевизиска станица во Северна Каролина е поплавена среде емитување програма во живо за опасноста од ураганот.

Додека зборувал за опасноста од ураганот ,,Флоренс” водителот Њу Берн наеднаш си заминал , зашто сите останати избегале пред поплавата во зградата на телевизијата.

Од телевизијата 12 WCTI-TV објавија сооопштение во кое им се извинуваат на гледачите , но и наведуваат дека безбедноста на вработените е на прво место.

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1