Глумицата што ја глуми Ферхунде има тумор – мора на итна операција


Дениз Чакир, славната турска актерка нам најпозната по улогата на Ферхунде од серијата „Кога лисјата паѓаат“ пред неколку дена и e дијагностицирана тешка болест.

ferhundeТурските медиуми повикувајќи се на извори блиски на актерката велат дека при рутински преглед на Ферхунде наводно и е констатиран тумор на јајници.

Поради чести болки во долниот дел од стомакот отишла на преглед каде лекарите констатирале промени на левиот јајник, при што и предложиле итна операција на актерката.

Дениз Чакир не се сложила со итна операција и се одлучила за уште неколку мислења од истакнати турски лекари.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1