Осрамотена и во долгови до гуша – Девојката на Мик Џегер се самоубила поради долгови?


Л Врен Скотиако живеела гламурозен живот била во големи долгови, пишуваат светските медиуми. Таа според информациите должела повеќе од 6 милиони евра на кредиторите, а нејзината последна линија доживеала тоателен неуспех и немала од каде да ги врати парите.

Најновите сметки за нејзиниот бизнис, поднесени во Велика Британија во октомври 2013 година, покажуваат дека компанијата, ЛС Мода ООД, имала загуба од  5.899.548 долари (4.237.164 евра), а дизајнерката должела на кредиторите 7.641.000 долари (5.488.125 евра). 

Mick-Jagger-and-Lwren-Scott-3253813Смртта на Скот доаѓа само еден месец откако таа го откажала шоуто на Лондонската Модна недела, велејќи дека заради доцнењето на материјалите за моделите кои требала да ги дизаjнира за да ги престави на модниот настан, морала да ја одложи ревијата.

Иако и нудел помош, Скот секогаш ја одбивала финансиската помош од Мик Џегер.

Мик Џегер, кој во моментот е со бендот на турнеја низ Австралија го откажал концертот откако ја примил трагичната вест за смртта на својата девојка .

Модната дизајнерка и модел Л Врен Скот (L Wren Scott), е пронајдена мртва во понделникот на Менхетн, Њујорк, на 49-годишна возраст. Според извештаиите на полицијата, таа е пронајдена обесена во својот стан

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1