Глувци изеле 3 месечно бебе поради несовесна мајка!


Несовесна мајка од Јоханесбург во Јужна Африка завршила во затвор откако нејзината ќерка од три месеци ја изеле глувци. Малата ја изгризале додека била во креветче, а безчувстителната 26 годишна мајка ја оставила сама цела ноќ и отишла да се забавува и опијанува. Единствено не е јасно зашто со себе го понела синот Лаки, братот близнак на трагично починатото девојче.telo-pacov-620x350-28506

– Бебето сигурно починало во болна смрт. И недостасуваа јазикот, очите и прстите, се изеле. И остатокот од телото било изгризано. Оваа жена мора да скапува во затвор, изјавила соседката.

– Таа не заслужува да биде мајка, дала таа. Соседите додаваат дека минатата недела биле во болница, но не знаат зашто. Додаваат дека мајката најмногу сакала да пие и дека новороденчињата и предходно знаела да ги остави сами, но ова е прв пат да го остави само едното дете само дома.

– Се вратила рано утрото со нов дечко и морале да провалат во куќата затоа што ги изгубила клучевите. Кога влегле го пронашле мртвото бебе. Тврделе дека малата е изгорена, изјавила соседката.

Машкото дете го земал таткото и неговата нова девојка кои потврдиле дека мајката често била пијана и ги заклучувала децата дома кога искачала.

– Кога стигна кај нас Лаки изгледаше како да не е јаден со денови, но сега е добро, изјавила девојката на таткото, пренесува Дејли Меил.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1