Gmail РИКНА – низ цел свет корисници неможат да си влезат во маиловите


Google запчна истрага која треба да ги утврди причините за колапсот на сервисот Gmail кој го користат стотици милиони ширум светот

google1– Ги проверуваме информации за проблеми со Gmail. Повеќе, информации за целиот случај ќе објавиме наскоро, се наведува во соопштението на Google

Компанијата објаснува дека корисниците при обид да се вклучат во системот на Gmail добиваат порака насловена како „Времена грешка“ во која се вели: „Жалиме, но вашиот Gmail профил е времено недостапен. Се извинуваме за непријатностите и Ви предлагаме да се обидете повторно по неколку минути“.

Покрај на Gmail, одредени проблеми се регистирани и на социјалната мрежа Google+ и на YouTube

pao-gmail-670x370

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1