Го фатила дека ја изневерува – писмото со кое му раскинува стана ХИТ (Фото)


Раскинувањето за повеќето е непријатно искуство, а ако партнерот дознае дека саканата личност го изневерува тоа дополнително ја влошува ситуацијата.

Токму тоа и се случило на една девојка чие писмо испратено до бившиот дечко е на интернет, а набрзо се прошири и во медиумите. Погледнете како девојката се справила со ситуацијата:

news_113284“Еј, драги!

Погоди кој заборави да се исклучи од Фејсбук и кој доби порака од Келси? Да! Ти! Но не грижи се, не скршив ништо. Всушност бев толку добра и ги спакував твоите работи. Дури и измислив супер игра, знаејќи дека сакаш да бараш (како на пример други девојки). Еве како ќе ги најдеш своите работи:

Твојата облека е на она место каде се запознавме!

Твоите видео игри се на местото каде прв пат се бакнавме!

Твојот лаптоп е онаму каде прв пат заедно купивме видео игри!

Твојот телевизор е онаму каде за прв пат “отидовме до крај“!

Се останато, вклучувајќи ги и фотографиите од нашите две последни години се кај Келси!

Забавувај се! И иако јас ништо не скршив, не можам да ти гарантирам дека некој друг нема да ги најде твоите работи пред ти да ги земеш! Среќен лов!“

prekid

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1