Го киднапирал за да изнуди информација каде му е лаптопот


Кривична пријава за 24 годишен тетовец осомничен за кривичното дело „противправно лишување од слобода“.

Тетовската полиција соопшти дека осомничениот во декември 2011 година во придружба на негов пријател кој се сретнал со негов роднина не местото викано „Балезова Чешма” во Тетово, откако му се заканил, го внел во такси возило и заминале во неговата куќа, каде го малтретирал барајќи да му каже каде е неговиот лап-топ компјутер, а потоа го ослободил.

 

Tags: , ,

Александар Петрески

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1