Го прекина концертот само за неговата Јована: Жељко со македонска песна и го честиташе роденденот


Жељко Јоксимовиќ го прекина својот концерт во Дубаи во ноќта измеѓу петокот и саботата, точно на полноќ, за да и го честита 34. роденден на својата сопруга Јована со македонската песна „Јовано Јованке“.

Јована била пресреќна и му испраќала бакнежи како благодарност за неговата искрена и убава честитка. jovana-jankovic-zeljko-joksimovic-bosfor-odmor-uzivanje-1366501273-299861

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1