Нов Зеланд бара работници: Еве за кои професии и како да аплицирате


Нов Зеланд има потреба од минимум 50 000 работници.

Градежништвото е професија за која е потребен најголем број на работници, а следат здравствените работници и информатичарите и инжиниерите.nov zeland rabota

Судејќи по статистиките од минатата година, во оваа земја просечната плата е близу 3000 евра, а ако им се верува на достапните податоци, најмалку платена професија е фармацијата, додека најмногу се плаќа градежништвото.

Вадењето на виза за Нов Зеланд може да потрае од неколку недели до неколку месеци. За работна виза треба да имате добри квалификации, како и работно искуство, но важно е да имате и понуда за работа од страна на овластен работодавачм додека е можно да добиете виза и доколу сте посебно талентирани во некој спорт или уметност.

Повеќе информации за постапката за добивање на виза за Нов Зеланд на – Фактор.мк

 

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1