Го врзале градоначалникот за камион и го влечкале по патот – не ги поправал улиците (ВИДЕО)


Локалната полиција наскоро интервенираше и го ослободи градоначалникот Хорхе Луис Ескандон Ернандез, кој, наводно, не претрпел сериозни повреди.

Градоначалникот беше нападнат од земјоделците за неисполнување на предизборното ветување и санирање на локалните патишта.

Ернандез по нападот изјави дека ќе поднесе обвиненија за киднапирање и обид за убиство.

Видеата направени од минувачи и безбедносни камери покажуваат група мажи кои го киднапираат градоначалникот од зградата и подоцна го влечат по патот.

Неколку десетици полицајци беа ангажирани да го запрат камионот и да го спасат Ернандез.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1