Го згазил ваљак од 3 тони – не му било ништо


Ивица Папеж (31) од Крапине, работник во фирмата „Вијадукт“ во Загреб, е тешко повреден, но е надвор од животна опасност, откако низ него поминал ваљак.
„По несреќата работникот веднаш бил префрлен во Општа болница. И покрај тешките повреди, животот не му бил во опасност“, изјавила портпаролката на Полициската управа Марица Косор.
Хирургот Андрија Балјкас установил контузија, односно нагмечена плуќа, скршена десна бутна коска и скршена десна потколеница.
Од фирмата „Вијадукт“ изјавиле дека не знаеле за несреќата.

Share Button
Љубиша Владимиров

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1