Годишното обраќање на претседателот Иванов во Собранието на 28 декември


Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов на 28 декември, во 12 часот, ќе има редовно годишно обраќање пред пратениците во Собранието.

Известувањето за годишното обраќање на шефот на државата веќе е доставено до Собранието на Република Македонија.

Ова ќе биде последно обраќање на Иванов како шеф на државата, бидејќи неговиот мандат истекува на 12 мај наредната година.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1