Голем пожар на Ада Циганлија во Белград – изгоре познат ресторан (Видео)


На Ада Циганлија утрово околу 7 часот и 30 минути изгоре познат ресторан, а огнот се заканувал и на другите објекти, односно околните кафулиња. Со пожарот се справувале 13 возила, 34 пожарникари, а тој бил локализиран во 9 часот.

Според неофицијалните податоци, пожарот настанал по избувнување на плинска боца. За среќа повредени нема.

Сплавот „Кокета“ кој бил целосно направен од дрво, бргу изгорел, а огнената стихија зафатила уште еден ресторан „Ред шуз“ и според медиумите, се заканува да се прошири и на другите објекти.

„Блиц“, информира дека речиси сите објекти кои се наоѓаат во делот каде што избувнал пожарот се направени од дрво, што дополнително им ја отежнува работата на пожарникарите.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1