Се појави првата фотографија – ова е монструмот кој го изведе нападот во Манчестер


Ова е лицето на напаѓачот кој сееше смрт во Манчестер. Бомбашот-самоубиец Салман Абеди само што се вратил од војна во Либија. Имал 22 години и го направил крвавиот пир во Манчестер.

Како што велат оние кои го познавале, секогаш бил мрачен и не го сакале во соседството, а бил на тајна обука кај џихадистите.

Инаку, нападот се случи на настап на познатата пејачка Ариана Гранде.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1