Голем пожар во Македонија


Вчера попладне, во Единицата за информирање и команда Скопје, од страна на дежурниот од Бригада за противпожарна заштита-Скопје било пријавено дека на патот од с.Рашче према с.Радуша, имало поголем пожар во кој била опожарена борова шума и пожарот се ширел кон с.Свиларе.

Од екипи на Бригадата за противпожарна заштита-Скопје се преземаат мерки за гаснење на пожарот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1