Голема акција во цело Косово


Косовската полиција и ЕУЛЕКС од утрово спроведуваат голема операција на целата територија на Косово, соопшти портпаролот на полицијата Баки Келјани, пренесува МИА.

Келјани не соопшти детали поврзани со операцијата, но додаде дека таа е раководена од Специјалното обвинителство во Косово и рече дека детали ќе бидат соопштени по завршување на операцијата.

Kosovska-policija-527

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1