Голема акција: Затворени дуќани во Сарај, Чаир, Куманово и Тетово


Инспектори на УЈП со силна асистенција на специјалните сили на полицијата синоќа почна да го проверува работењето на неколку угостителски објекти и дуќани во скопските општини Сарај и Чаир.akcija-sarajj

Во акцијата затворени беа неколку кафeaни и дуќани.

-Се работи за проверка на почитување или непочитување на законските регулативи во угостителски објекти. Досега се извршени контроли на пет објекти, рече портпаролот на СВР Тетово, Марјан Јосифоски.

Локалното население во Сарај се кренало во револт, но присуството на полицијата спречило проблеми и инциденти.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1