Голема тепачка во „Мавровка“, ранети повеќе лица


Четири лица се ранети со нож во трговскиот центар „Мавровка“.

Како што е наведено во полицискиот билтен, на 26.01.2015 година околу 18:30 часот во Скопје, во Трговски центар Мавровка три непознати лица физички ги нападнале М.Н.(18), С.И.(18) и Б.М.(23) сите од с.Арачиново и Ј.Љ.(21) од Скопје.mavrovka

При нападот со остар предмет на сите им нанеле убодни рани.

Повредените лица се пренесени во ГОБ “Св. Наум Охридски” при што на Б.М. му е констатирана тешка телесна повреда.

На другите три лица им се констатирани телесни повреди.

Се преземаат мерки за расчистување на настанот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1