Големи одрони на патот Скопје – Македонски Брод


Сообраќајот на патниот правец Скопје – село Брезница – Кула – Коломонт – Македонски Брод е во прекин поради големи одрони од камења на делот Коломонт – Близанско, соопшти Автомотосојузот на Македонија.karpa pat odron

Ренџерската служба на ЈП „Јасен“ во рамки на своите надлежности го расчистува патот и непосредно ги известува патниците за движење на овој патен правец.

АМСМ информира и дека од 15 часот е нормализиран сообраќајот на патниот правец Кочани – Македонска Каменица – Делчево.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1